ГДЗ Математика 3 клас. Підручник частина 1 [Заїка А.М., Тарнавська С.С.] 2020

icon10.09.2021, icon3 Клас / Математика, icon564, icon0



Номер 451.Продовж обчислення з коментуванням.
540 + 200 = (500 + 40) + 200 = (500 + 200) + 40 = 700 + 40 = 740
540 + 20 = (500 + 40) + 20 = 500 + (40 + 20) = 500 + 60 = 560
360 + 40 = (300 + 60) + 40 = 300 + (60 + 40) = 300 + 100 = 400
230 + 500 = (200 + 30) + 500 = (200 + 500) + 30 = 700 + 30 = 730
230 + 50 = (200 + 30) + 50 = 200 + (30 + 50) = 200 + 80 = 280
Номер 452.У школі навчається 420 дівчаток, а хлопчиків - на 80 більше. Скільки учнів навчається в цій школі?
Розв'язання:
Дівчаток - 420
Хлопчиків - ?, на 80 більше
Всього - ? уч.
І спосіб:
1) 420 + 80 = 500 (хл.) - навчається хлопчиків
2) 420 + 500 = 920 (уч.)
Відповідь: в школі навчається 920 учнів
ІІ спосіб:
420 + (420 + 80) = 420 + 500 = 920 (уч.)
Номер 453.Обчисли з коментуванням.
370 + 400 = 770
675 - 70 - 5 = 600
230 + 300 = 530
675 - 75 = 600
420 + 30 = 450
675 - 600 = 75
810 + 60 = 870
675 - 70 = 605
Номер 455.Розв'яжи рівняння. Продовж твердження. Використай їх для розв'язання рівнянь.
х : 4 = 5
х = 5 • 4
х = 20
20 : 4 = 5
5 = 5
***
32 : х = 4
х = 32 : 4
х = 8
32 : 8 = 4
4 = 4
***
х : 5 = 3
х = 3 • 5
х = 15
15 : 5 = 3
3 = 3
***
40 : х = 5
х = 40 : 5
х = 8
40 : 8 = 5
5 = 5
Номер 456.Прочитай. Познач невідоме число буквою. Склади рівняння (рівність, що містить букву). Знайди невідоме число.
а) До невідомого числа додали 15, отримали 45.
б) Від числа 100 відняли невідоме число, отримали 65.
Розв'язання:
а) х + 15 = 45
х = 45 - 15
х = 30
30 + 15 = 45
45 = 45
***
б) 100 - х = 65
х = 100 - 65
х = 35
100 - 35 = 65
65 = 65
Номер 457.Обчисли вираз 720 + а + 40, якщо а = 100; а = 200.
Розв'язання:
720 + а + 40
а = 100
720 + 100 + 40 = 860
а = 200
720 + 200 + 40 = 960
Номер 458.Розв'яжи рівняння.
х - 30 = 24
х = 24 + 30
х = 54
54 - 30 = 24
24 = 24
***
8 • х = 56
х = 56 : 8
х = 7
8 • 7 = 56
56 = 56
***
х + 8 = 56
х = 56 - 8
х = 48
48 + 8 = 56
46 = 56
***
х - 300 = 240
х = 240 + 300
х = 540
540 - 300 = 240
240 = 240
Номер 459.На пікніку батько й мама з'їли по 3 бутерброди, син й донька — по 2 бутерброди, і ще 5 бутербродів залишилося. Скільки бутербродів з'їла сім'я на пікніку? Скільки бутербродів взяли на пікнік? Склади подібну задачу. Розв'яжи її.
Розв'язання
3 · 2 — з'їли батько й мама;
2 · 2 — з'їли син й донька;
Залишилося — 5 бут.
1) 3 · 2 + 2 · 2 = 6 + 4 = 10 (бут.) — з'їла сім'я на пікніку;
2) 10 + 5 = 15 (бут.).
Відповідь: взяли 15 бутербродів на пікнік.
Номер 460.Скільки всього в числі:
а) 345 десятків та одиниць; сотень та одиниць;
б) 345 см дециметрів і сантиметрів; метрів і сантиметрів;
в) 345 кг центнерів і кілограмів;
г) 345 коп. гривень і копійок?
Розв'язання:
а) 345 = 34 дес = 345 од
345 = 3 сот = 345 од;
б) 345 см = 34 дм 5 см = 3 м 45 см;
в) 345 кг = 3 ц 45 кг;
г) 345 коп = 3 грн 45 коп

iconГДЗ Математика 3 клас Частина 1 2020 Підручники і посібники Заїка Тарнавська
Якщо помітили в тексті помилку, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Схожі публікації
У даній публікації ще немає коментарів. Хочете почати обговорення?

Реклама
Предмет, до якого ви найчастіше використовуєте ГДЗ?
Ми в соціальних мережах
Хмаринка тегів